Plastová okna včetně montáže

Získejte plastová okna špičkové kvality

Kontaktujte nás, zaměříme vaši nemovitost a vybereme ta nejlepší okna.

Pošleme vám cenovou nabídku a plastová okna i dveře odborně namontujeme.

Kontaktujte nás

Spolupracujeme přímo s výrobci a pro každou nemovitost vybíráme to nejlepší z jejich nabídky. Plastová okna dodáváme včetně odborné montáže, abychom měli jistotu, že vše funguje přesně tak, jak má. Specializujeme se na plastová okna pro Plzeň a okolí.

Vybrat si můžete okna z mnoha barev a povrchových úprav. Plastová okna dále rozlišujeme podle počtu komor a jejich uspořádání a podle vlastností, jakými je tepelná i zvuková izolace. Profily našich plastových oken vybíráme podle preferencí zákazníka, budeme se vám však snažit doporučit plastová okna s profily přesně na míru vašemu domu. Každý profil má trochu jiné vlastnosti a hodí se na jiné použití.

K moderním plastovým oknům patří posuvná francouzská okna, které slouží také jako posuvné dveře třeba na terasu. Vstup na zahradu tak získá exkluzivní vzhled a navíc je praktický pro letní i podzimní měsíce, kdy můžete snadno připravit třeba grilování.

 

Jaký je správný počet komor v plastovém okně?

Komory v plastových oknech jsou duté prostory vytvořeny přepážkami v konstrukci profilu. Jsou vidět pouze v řezu okna a přestože mají zásadní vliv na parametry oken, jsou často přeceňovány jakožto ukazatel kvality oken.  Z hlediska tepelně-izolačních vlastností je hlavním úkolem komor, respektive přepážek – zabránit volné cirkulaci vzduchu v profilu. Zabraňují tak přenosu chladu z vnější části profilu k té vnitřní. Důležité je však jejich vzájemné uspořádání mezi sebou a spolu s ocelovou výztuží, která zajišťuje stabilitu profilu.

 

Vliv tloušťky, neboli vestavné hloubky (stavební hloubka)

Kromě počtu komor má velký vliv také celková tloušťka celého výrobku, tedy okenního rámu. Pokud vezmeme v potaz třeba šestikomorové okno, bude hrát obrovskou roli v jeho funkčnosti zejména síla, respektive šířka každé komory a tvar jejich uspořádání. Okenní profil pak má různé vlastnosti i v závislosti na počtu skel. Naším cílem je v dané cenové hladině vybrat vždy ten nejefektivnější profil oken i dveří, aby neunikalo teplo a bylo správně vyřešené odhlučnění.

Izolantem u plastových oken není plast, ale vzduch, který je v již zmiňovaných komorách. Nabízí se tedy otázka, proč se okenní profily vyrábějí převážně v tloušťkách 70-90mm. Tato tloušťka je ideální, vzhledem k poměru izolace a funkčnosti okna. Když se plastová okna začala před lety vyrábět a montovat, byly běžné profily o stavební hloubce třeba 45mm, kde většinu tloušťky tvořila masivní ocelová výztuha.. Taková okna mnohdy i dnes fungují, alespoň po stránce mechanické. Co ale nefunguje je jejich teplená izolace. Se zvyšujícími se nároky na tepelnou izolaci oken postupně začala narůstat i stavební hloubka profilů, mnohdy se na trhu objevily „pokusy“ o co nejlepší izolační parametry. Profily se stavební hloubkou mnohdy i o hodně více než 90mm, měly perfektní izolační parametry, právě díky množství vzduchu v komorách. S jejich funkčností to už ale bylo podstatně horší, profily kvůli své hloubce nebyly příliš stabilní a docházelo u nich ke kroucení.

 

Plastová okna s dvojsklem nebo s trojsklem?

Dnes je dvojsklo absolutním standardem, které má každé plastové okno. Pokud však uvažujete ekonomicky, bude vás zajímat trojsklo, zejména kvůli vyšším izolačním vlastnostem. Opět platí, že velkou roli bude hrát samotný profil okna, skladba a počet komor. Třetí sklo však vytvoří další izolační bariéru, které zabraňuje tepelným únikům a proto můžete významně ušetřit na topení. Samozřejmostí je, že vyšší počet skel lépe tlumí vnější hluk.

Dvojsklo nebo trojsklo, je snad nejčastější otázkou. Jednoduchá odpověď ale neexistuje, vždy je potřeba posuzovat konkrétní požadavky zákazníka, stavbu jako celek (velikost a počet oken v místnosti), a samozřejmě samotnou plochu skla vzhledem k ploše stěny.. Pokud chcete mít jistotu, poraďte se s odborníky, nevhodně zvolené zasklení může mít následky v podobě úbytku denního světla v místnosti. U skel a zvláště u těch velkoformátových je důležité zvážit současný i budoucí provoz a pokud možno správně nadimenzovat sklo, tak aby jeho použití bylo bezpečné pro obyvatele budov – například bezpečnostní zasklení.

 

Chcete plastová okna?

Kontaktujte nás